01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg28.jpg29.jpg30.jpg31.jpg
قیمت روز برنج طارم محلی مازندران

قیمت روز برنج طارم محلی مازندران در انواع مختلف متفاوت است که لیست آن در ادامه آمده است و برای مشاهده روی آن کلیک کنید.

چرا قیمت برنج طارم محلی مازندران و خلاصه همه برنج های ایرانی به یکباره افزایش یافته است؟

افزایش هزینه های تولید، کاهش میزان تولید، عرضه و تقاضا، واردات بی رویه و قیمت برنج را می توان از عوامل اصلی رونق و عدم رونق در بازار برنج دانست، عواملی که خواسته و ناخواسته بر این محصول استراتژیک سایه افکنده اند.

در سالهای اخیر با سیاست های غلط دولت و فضای باز برای آن ها که منافعشان رکود بازار است، موجب شده که این بازار با بحران فراوان روبرو شود.

افزایش هزینه های تولید با توجه به بروز بحران های مالی جهانی بی تاثیر نبود و با کاهش ارزش ریال و افزایش روز افزون قیمت دلار و بالا رفتن هزینه های زندگی و همچنین مواد اولیه، هزینه تولید بسیار گران تر از قبل شده و این باعث افزایش قیمت اولیه برنج و نهایتا بلا رفتن قیمت فروش می شود.

کاهش میزان تولید در سال های اخیر به خاطر هزینه های بالای کاشت و داشت و برداشت برنج، و تبدیل شدن بسیاری از زمین های کشاورزی به باغ و همچنین تغییر کاربری شالیزارها به زمین های تجاری و مسکونی و ضمنا کم شدن نیروی کار به واسطه کاهش جمعیت یا مهاجرت کشاورزان وفرزندانشان به مناطق شهری، از عوامل مهم تاثیر گذار در این بحران هستند.

واردات بی رویه و غیر اصولی که به بهانه کاهش تولید و نیاز کشور، انجام می گیرد و بازار را اشباع می کند و باعث شکسته شدن قیمت ها، کاهش قیمت خریداری شده از کشاورزان و از بین رفتن انگیزه ایشان برای ادامه کار کشاورزی شده است.

واردات در زمان نامناسب موجب بوجود آمدن عدم توازن در بازار می گردد.

عرضه و تقاضا دو بازوی تاثیر گذار در این بازار بی رونق است، چونکه با کاهش تولید و یا قیمت بالای محصولات شالیزاری که شامل انواع برنج ها می شود، اغلب مردم که توانایی خرید ندارند، کاهش مصرف برنج را تنها راه نجات می دانند و این خود منجر به رکود می شود.

قیمت برنج به واسطه این عواملی که گفته شد و بسیاری از عوامل پیدا و پنهان دیگر قیمت برنج بر خلاف قدرت خرید مردم که کاهش یافته، در این چند سال، افزایش یافته و این سبب شده تا مردم از میزان سرانه سالانه خود که مصرف می کرده اند، کم کرده و به جای آن از برنج های جایگزین ( خارجی ) استفاده می کنند...

به غیر از موارد فوق، رشد جمعیت و افزایش تقاضا در قاره های دیگر و عدم اعتماد مردم به خرید به علت وجود برنج های تقلبی و فراوری شده و احتکار برنج توسط سوداگران و شرایط آب وهوایی خشکسالی و کم آبی در برخی مناطق ایران و جهان، قیمت نفت و همچنین محدودیت هایی در تولید و صادرات و ..... نیز در بحران برنج تاثیر گذار می باشد.

راهکار حل بحران

1- افزایش تولید سریعتر از تقاضا

2- توسعه و انتشار تکنولوژی موجود و جدید

3- افزایش سطح زیرکشت برنج

4- افزایش سرمایه گذاری در زمینه کشاورزی

5- توزیع مناسب و متوازن برنج

6- حذف واسطه های فروش

7- خرید مستقیم برنج از تولید کننده

ما در یکتا برنج مستقیما برنج را از تولید روانه بازار می کنیم.

ما اولین گروه دانش بنیان بازرگانی برنج در ایران هستیم.

جهت مشاوره درباره خرید یا فروش برنج ایرانی و خارجی با ما تماس بگیرید:

مدیر فروش یکتا برنج: محمد نیکخواه

موبایل: 09111180060

شماره دفتر : 01135337841

جیمیل: yekta.ricee@gmail.com

آیدی مستقیم تلگرام

نشانی : مازندران - بابلسر- میدان امام حسین- ابتدای جاده بابل- روبروی شالیکوبی آرام - دفتر فروش یکتابرنج


فرم ثبت در خواست

در صورتی که قصد همکاری با ما در زمینه خرید، فروش، صادرات ، واردات و یا هر درخواست دیگری درباره انواع برنج و محصولات وابسته دارید ، هم اکنون فرم زیر را پر کنید و منتظر تماس همکاران ما باشید.

نام و نام خانوادگی
ورودی نامعتبر

موبایل
ورودی نامعتبر

توضیحات
ورودی نامعتبر

برو بالا